فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
مطابق آمارهای ارائه شده توسط موسسات مختلف جهانی، بسیاری از قتل ها، جرائم، طلاق و جدایی ها، امراض روحی و روانی و حتی جسمی ناشى از شراب است. قرآن اما جدای از همه این آثار به دو نکته تاکید دارد:
۱- ایجاد کینه و عداوت و دشمنی در اجتماع.
۲- ضرر معنوی یعنی موجب غفلت از یاد خدا و نماز و عبادات می شود.
 
** مال مفت ممنوع!
اسلام با هر کاری که بخواهد با دلایلی غیر از تلاش و کوشش، انسان را به پول و ثروت برساند مخالف است. در فرهنگ اسلام مالی که به اصطلاح مفت به دست بیاید مذموم است و حرمت اموری مانند قمار، رشوه، ربا، کم فروشی و غیره از این دست است. قمار به انسان فرهنگ تنبلی و تن پروری و منتظر معجزه شدن در کسب روزی را یاد می دهد ولی اسلام می گوید برای رزق و روزی حلال باید تلاش کنی و پاداش این کار را در حد جهاد در راه خدا دانسته است.
 
*** مال بی برکت!
ضمن اینکه مال حرام برکت هم نخواهد داشت. امام صادق (ع) در بیانی جالب فرمودند:
«کسی که مالی را از راه غیر مشروع به دست آورد، ساختمان و آب و گل بر او مسلط می شود (تا مال او را تلف کند)» (سفینة البحار، محدث قمی، ج۱، ص۲۹۸) کلام امام بدین معناست که تلاش برای کسب حرام مانند صرف عمر انسان در راه آب و گلی است که نفع دنیوی و اخروی برایش ندارد و از طرفی همان آب و گل و آجر و ساختمان دست به دست هم می دهند تا آن مال حرام را از چنگش خارج کنند. مثلا ممکن است بخشی از آن با بیماری، بخشی با خرابی و ورشکستگی و غیره از بین می رود.طبقه بندی: دلنوشته هاومقالات،  مطالب جالب مذهبی، 
برچسب ها: اسلام، قمار، مخالف، چرا،  
دنبالک ها: عمار نامه،  

تاریخ : یکشنبه 15 شهریور 1394 | 08:31 ق.ظ | نویسنده : عباس عباسی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.