فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
* ازدواج: این نکته صراحتا در متون دینی ما آمده که ازدواج مقدمه ای برای سرازیر شدن نعمتهای خداوند به خانواده است. ازدواج مشکلات مادی را رفع میکند و تنگدستی را ازبین می برد و برکت می آورد. احتمالا خیلی از شما این حرف را عملی نمی دانید اما این وعده ای است که خدا ضمانتش کرده، حالا اینکه آدمیزاد از سر ندانم کاری مسئله ازدواج را به انحراف کشانده بلایی است که خودمان سرخودمان می آوریم و این فرصت را زمینه ای برای فروفتن در گرداب مشکلات مالی و گرفتاریهای اقتصادی عروس و داماد کرده ایم.

*میانه روی: بقول کاراکتر بابا برقی به معنای کم مصرف کردن نیست، بلکه به معنای درست مصرف کردن است. این که هرمقدار پول و امکانات در اختیار داریم (چه کم، چه زیاد) برایش برنامه ریزی کنیم. یعنی حد معقولی از نیازهایمان را در نظر بگیریم و سعی کنیم پولمان را هرطور شده با این نیازها و مخارج هماهنگ کنیم. نکته مهمی که پاشنه آشیل میانه روی را شامل میشود، نیازسنجی درست و واقعی است. سعی کنیم نیازهای جسم و روح را باهم در نظر بگیریم و در حق یکیشان ظلم نکنیم.

*صدقه:معنایش این است که مقداری از مالمان را برای کسی که وضعش از ما بدتر است کنار بگذاریم. البته صدقه دادن و صدقه گرفتن احکام فقهی مخصوصی دارد و نمیشود هر صدقه ای را به هرکسی داد. بهتر است برای صدقه دادن سیاست آهسته و پیوسته را درپیش بگیرید، یعنی بجای اینکه یکبار هزارتومانی بدهید و تا مدتها خبری نباشد بهتر است همان را ده بار صد تومانی صدقه بدهید. وقتی میخواهید صدقه بدهید شک نکنید هزارتا شیطان از دست شما آویزان است تا منصرفتان کند اما کافی است در چنین شرایطی بیاد بیاورید صدقه دادن، معامله کردن با خدا است و حواستان باشد با چه کسی دارید معامله میکنید.

*صله رحم: فیلم «یه حبه قند» سید رضا میرکریمی لحظات نابی از صله رحم را به تصویر میکشد. همین که از قوم و فامیل بخصوص افراد مسن و ریش سفید خبر بگیرید و حالشان را بپرسید، میشود صله رحم و مطمئن باشید تاثیر فوق العاده ای بر رزق و روزی و برکت خانه شما میگذارد. امروزی ترها میگویند صله رحم خیلی آسان شده و با تلفن و پیامک و حتی ایمیل و کامنت! هم میشود این فریضه را انجام داد اما از ما میشنوید هیچ چیز جای دید و بازدید و رفت و آمد به خانه همدیگر را نمیگیرد.

*نماز شب: از دیگر عوامل افزایش رزق و روزی خواندن نماز شب است. بگذریم ازینکه نماز شب چه معجزه هایی دارد اما کاربرانی که احساس میکنند بالا و پایین های زندگی بهشان فشار آورده این را از دست ندهند. اگر ازدواج و صدقه و صله رحم به سرمایه اولیه نیاز دارد، نماز شب خواندن مجانی است. برای شروع لازم نیست وقت سحر و قبل از اذان صبح بیدار شوید، میشود نماز شب را از بعد از نیمه شب شرعی هم خواند، یکی دو ماه دیگر هم رمضان است و توفیق اجباری برای بیدارشدن در سحرگاه.

تا اینجا سعی کردیم در دسترس ترین راه ها را برای افزایش رزوق و روزی و برکت بیان کنیم اما زیا شدن روزی خیلی پیچیده تر از این حرفها است و غیر از این عوامل، باید حواسمان به خیلی چیزهای دیگرهم باشد. تا یادمان نرفته بگوییم گفتن ذکر «لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم » هم میتواند برای افزایش روزی موثر باشد.
طبقه بندی: مطالب جالب وخواندنی،  مطالب جالب مذهبی، 
برچسب ها: راههای، افزایش، رزق، و، روزی،  

تاریخ : دوشنبه 22 خرداد 1391 | 08:53 ق.ظ | نویسنده : عباس عباسی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.