تبلیغات
یا صاحب الزمان - ایامولاعلی از فاطمه اش دفاع نکرد؟
یا صاحب الزمان
تفکر-شادی واموزش در سایه معنویت وامام عصر
رهبر معظم انقلاب
دراین جنگ نرم،کافی است هواداران جبهه حق بیدارباشندو بیکار ننشینند چراکه زبان حق همیشه مؤثرتراز زبان باطل است
مگر امیرالمومنین علیه السلام غیرت نداشت که از حضرت صدیقه سلام الله علیها دفاع نکرد در حالیکه عمر لعنت الله علیه و علی محبینه ایشان را مضروب ساخته بود؟ چرا واکنشی نشان نداد؟

بسم الله الرحمن الرحیم
این شبهه ی ... از طرف عمریون وارده شده و قصد دارد با تحریک احساسات مردم قضیه هتک حرمت بی بی دو عالم توسط عمر خبیث را مخفی کند.من چندین جواب مختلف از کتب معتبر شیعی و عمری میدهم تا بفهمند که شیعه بیدار است و از عمر بیزار است.
پاسخ های حلی به شبهه :

الف . امیرالمومنین دفاع کرد:
امیر المومنین در تعرض اول دفاع کرد. درکتاب سلیم بن قیس هلالی که از کتب تاریخی و مهم و معتبر شیعی است روایت اینگونه است:
عمر آتش طلبید و آن را بر در خانه شعله‏ور ساخت و سپس در را فشار داد و باز كرد و داخل شد! حضرت زهرا علیها السّلام در مقابل او در آمد و فریاد زد: «یا ابتاه، یا رسول اللَّه»! عمر شمشیر را در حالى كه در غلافش بود بلند كرد و به پهلوى حضرت زد. آن حضرت ناله كرد: «یا ابتاه»! عمر تازیانه را بلند كرد و به بازوى حضرت زد. آن حضرت صدا زد: «یا رسول اللَّه، ابو بكر و عمر با بازماندگانت چه بد رفتارى كردند»!‏
على علیه السّلام ناگهان از جا برخاست و گریبان عمر را گرفت و او را به شدت كشید و بر زمین زد و بر بینى و گردنش كوبید و خواست او را بكشد. ولى سخن پیامبر صلى اللَّه علیه و آله و وصیتى را كه به او كرده بود بیاد آورد و فرمود: «اى پسر صُهاك‏ ، قسم به آنكه محمّد را به پیامبرى مبعوث نمود، اگر نبود مقدّرى كه از طرف خداوند گذشته و عهدى كه پیامبر با من نموده است مى‏دانستى كه تو نمى‏توانى به خانه من داخل شوى».
همچنین آلوسی وهابی از مفسرین مشهور عمری به نقل از منابع شیعه عین روایت با لا را در کتاب روح المعانی ج3 ص 124 روایت کرده . پس شیعه به سکوت مولا نظر ندارد بلکه به قیام نکردن وی به دلیل دستور پیامبر نظر دارد .

ب.مولا دستور پیامبر را برای قیام نکردن اطاعت کرد:
در اصول کافی که معتبر ترین کتاب ماست ج2 و در کتاب های دیگر زیاد به این امر اشاره شده حتی در کتب عمری هم دستور پیامبر به مولا برای قیام نکردن وجود دارد:
1.کتاب کنز الحقایق فی حدیث خیر الخلایق از مناوی در ص 104 ستون اول :
پیامبر به مولا فرمود : یا علی انک ستبتلی بعدی فلا تقاتلن
ای علی بعد از به بلا گرفتار میشوی پس مقاتله و قیام نکن
2.در کتاب اسد الغابه از ابن اثیر جزء 4 ص 106:
پیامبر فرمود: یاعلی شما به منزله کعبه هستی و مردم باید به شما مراجعه کنند نه شما به آنها .اگر مسلمانها آمدند خلافت را غصب کردند قیام نکنید .
پس در اینکه قیام نکردن دستور پیامبر بوده شکی نیست!!!

ج. کمبود نیرو و قوا
امیرالمومنین در خطبه 3 و 217 نهج البلاغه به این امر تصریح دارند و میفرمایند: من اگر به اندازه یک گله 30تایی گوسفند یار و یاور داشتم مامور به قیام بودم
و اینکه در سوره هود آیه 80 آمده که لوط پیامبر در برابر تعرض قوم خود کاری نکرد و گفت : ای کاش نیرویی برای مقاله با شما داشتم .
پس به همین دلیل که حضرت لوط قیام نکرد و صاحب معجزات بود امیرالمومنین هم که فاتح خیبر بود و ولی خدا قیام نکرد .

د. جلوگیری از تفرقه و نابودی اسلام
ابن عبد البر از علمای عمری در کتاب الاستیعاب ج2 ص 497:
مولا علی فرمود: اگر از تفرقه میان مسلمانان و بازگشت دوباره کفر و نابودی اسلام نمی ترسیدم قطعا رفتارم با مخافان جور دیگر بود!
ه.احتمال شهادت حضرت زهرا و فرزندان در صورت مقاومت:
یکی از اهداف مورد نظر ابوبکر و عمر و پیروان آنها در جریان سقیفه از سر راه برداشتن مولا علی بود که این جز به رویارویی و درگیری اتفاق نمی افتاد چون در جریان بیعت گرفتن از مولا( که هرگز مولا با ابوبکر زندیق بیعت نکرد)بار ها عمر به ابوبکر میگوید که بیا علی را بکشیم و چندین بار مولارا تهدید میکند علاوه بر این به علت کوچک بودن امام حسن و حسین ممکن بود این دو جوان اهل بهشت ( طبق نص بخاری) کشته شوند و نسل امامت قطع شود .ابته آنها به هدف کشتن سیده زنان اهل بهشت رسیدند ولی به علت صبر آقا نتوانستند که نسل امامت را از بین ببرند. کما اینکه اگر مولا علی مقاومت میکرد و حضرت زهرا کشته میشد باز این عمری های بی دین میگفتند علی به خاطر حب ریاست و دنیا زن و بچه ی خود را فدا کرد ولی الان از اینکه مولا خود و خاندان خود را فدای اسلام و تشیع کرد را حرفی نیست!!


و.مولا بهترین تصمیم را گرفت:
در خطبه 3 نهج البلاغه مولا میفرماید:
در این اندیشه بودم كه آیا با دست تنها براى گرفتن حق خود به پاخیزم؟ یا در این محیط خفقان‏زا و تاریكى كه به وجود آوردند، صبر پیشه سازم؟ كه پیران را فرسوده، جوانان را پیر، و مردان با ایمان را تا قیامت و ملاقات پروردگار اندوهگین نگه مى‏دارد! پس از ارزیابى درست، صبر و بردبارى را خردمندانه‏تر دیدم. پس صبر كردم در حالى كه گویا خار در چشم و استخوان در گلوى من مانده بود. و با دیدگان خود مى‏نگریستم كه میراث مرا به غارت مى‏برند!.


  عباس عباسی    یکشنبه 27 فروردین 1391    05:23 ب.ظ

لوگوی دوستان
لینک دوستان

تمامی حقوق این وبلاگ برای یا صاحب الزمانمحفوظ است.